Elly Design

Elly Design

           

        En büyük hedefimiz yerli markalarımıza destek olup kendi kültürümüz ve tasarımlarımızla ülkemizi dünya tasarım pazarında ileriye taşımaktır. Bunu yapabildiğimizde gerçekten bize ait ürünleri hem kendi vatandaşlarımız severek tüketebilecek, hemde yurtdışında kendimizi daha iyi ifade edebilme özgürlüğünü yaşayabileceğiz.


Değerli Müşterimiz,


2011 yılında başladığımız profesyonel tasarım süreci tüm hızıyla devam etmektedir.

Ülkemizde çok az miktarda yerli tasarım ürünler üretilmekte olup, çoğunlukla ithal edilir veya üzülerek söylüyorum ki, taklit edilir. Bu taklit süreci bazen o kadar rahatsız edici boyutlara gelir ki, biz bunu da mı yapamıyoruz deriz. 

Peki; bizim gibi bir kültürel geçmişi olan ve medeniyetlerin beşiği dediğimiz bu topraklarda doğan veya yaşayan insanlarımızdan dünyaya mal olacak ürünler tasarlayan hiç mi tasarımcı yok, bunun eğitimi ve alt yapısı verilmiyor mu ülkemizde; elbette var fakat ülkemizdeki sorun üretimi ve perakendeyi elinde tutan firmaların, yeni bir tasarım yaptırmanın veya tasarımcılara ücret ödemenin korkusunu yaşamaları. Biz bu korkuyu ortadan kaldırmak için ‘’elly design’’ markamız ile yeni ve uygun bütçeli tasarımlar yapmak üzere çalışmalara başladık ve siz değerli firmalarımıza birkaç alternatif seçenek ürettik;


1. Önce bizi tanıyın: 

Sözleşme: Size bir sözleşme gönderip onaylamanızı isteyeceğiz; sözleşmenin ilk maddesinde önceden hizmet karşılığı bir  ücret alınması gibi koşullar kesinlikle olmayacaktır. Sadece sizin için tasarladığımız ürünleri kullanmak isterseniz bizden izinsiz ve ücret ödemeden kullanamayacağınıza dair bilgiler yer alacaktır.


2. Sonra ödeyin: 

Ücretlendirme 1. Aşama: Siz tasarımları almak istediğinizi belirtmeden önceden çalışma ücreti alınmayacak, çalışmaların zaman ve insan gücü maliyetlerini biz kendimiz karşılamış olacağız. Siz sadece alıp kullanmak istediğiniz tasarımların ücretini ödersiniz. 

Ücretlendirme 2. Aşama: Birinci aşamada sunulan tasarımlar size fiyatları ile birlikte gönderilir. İstediğiniz ürünü satın aldıktan sonra, tasarım üzerindeki değişiklikleri ve düzenlemeleri biz sizin için yapmaya devam ederiz.  Bu destek süreci ürüne ve kreasyona göre 10 gün ile 1 ay zaman aralığında olabilir.


3. Tasarım: 

Tasarım Açıklaması: Bize kendinizi ve yapmak istediklerinizi anlatın. Beğendiğiniz marka veya ürün görsellerini bizimle paylaşın. Örneğin: kış ve sonbahar sezonu için ‘’yapraklar’’ konusu, bayan giyim ve aksesuar veya nevresim takımı ürün çeşitliliğinde gibi. Hiç bir ücret almadan, sizin için en az 3 çeşit tasarım sunacağız.


4. İnteraktif iletişim:

İstediğiniz ortamdan açıklama yapın: İsterseniz bir form doldurarak,  video konferans şeklinde, canlı telefon görüşmesiyle veya sesli mesaj bırakarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu saydığım yöntemlerle istediğiniz tasarımın özelliklerini bize kolayca açıklayabilirsiniz.