Katalog ve Dergi Tasarımı

Katalog ve Dergi Tasarımı

Dergi nedir?

Haftalık, on beş günlük, aylık veya yıllık olarak düzenli aralıklarla çıkan bir fikir yayını; mecmua kelimesinin eşanlamı.

Osmanlılarda ilk gazete çıktıktan 18 yıl sonra ilk mecmua olan Vakayi-i Tıbbiye yayınlanmaya başlandı (1849). Bu mesleki sağlık dergisi aylık olup, iki seneden fazla yayınlanabildi (28 sayı). Bir müddet sonra Mecmua-i Fünun aylık olarak 47 sayı çıkarılabildi (1862-1867). İlk resimli dergi olan Mir’at 1862’de üç sayı neşriyat yapabildi. Ceride-i İber-i İntibah (1862-1864) 8 sayı yayınlandı. Bunlar ilk yayınlanan dergilerdi. Bunlardan sonra pekçok isimde muhtelif zamanlarda çıkan ekserisi

uzun zaman devam etmeyen dergiler neşredilmişti. Bunların içinde Erkan-ı Harbiye-i Umumiye’nin yayınladığı Ceride-i Askeriye (1864-1919) 15 günde bir çıkıp en uzun yayın hayatı olandır.


Katalog nedir?

Firmaların veya kişilerin kendilerini ve ürünlerini tanıtmak için yaptırdıkları görsel ve yazının bir arada olduğu tasarımlara katalog denir. Baskı Marketinin amacı en güzel katalog tasarımlarını yapmaktır. Kitaplıktaki kitapları veya belli bir daldaki gereçleri, nitelikleri bakımından tanıtmak, arandıklarında bulunmalarını sağlamak amacıyla, yer numaraları belirtilerek hazırlanmış kitap, defter veya fişten oluşan bütün, fihrist.

Göster:
Sırala:

Katalog Tasarımı 01

YUKARIDAKİ FİYAT VERDİĞİNİZ BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA, SİZİN İÇİN HAZIRLANACAK TASARIMIN FİYATIDIR.FİYA..

49,00TL